Odstąpienie od umowy kupna w terminie 14 dni

W przypadku, kiedy zakupiony towar Państwu nie odpowiada, możecie w terminie 14 dni odstąpić od umowy kupna.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy kupna w terminie 14 dni muszą Państwo o swojej decyzji odstąpienia poinformować sklep internetowy www.kogiel.pl wysyłając informację na adres e-mail [email protected].

Towar mogą Państwo zwrócić dowolną firmą kurierską na adres:

„KOGIEL” Marcin Cogiel
ul. Motelowa 16
43-400 Cieszyn

adres e-mail: [email protected]
tel. kom.: +48 515 469 686

W przypadku zwrotu towaru w terminie 14 dni prosimy o podanie nr konta na która mamy Wam wrócić pieniądze.

Kiedy Państwo odstąpią od umowy kupna , zwrócimy Wam pieniądze bez zbytecznej zwłoki, najpóźniej do 14 dnia, kiedy zwrócony towar otrzymamy.

W przypadku odstąpienia od umowy konsument ponosi wszelkie koszty zwrotu towaru.

Przy zwrocie towaru sklep internetowy skontroluje stan zwróconego towaru. Sklep internetowy zwróci całą kwotę wraz z kosztami dostawy (bez kosztów pobrania) w przypadku nieużywanego i nieuszkodzonego towaru.

Kupujący – konsument przy zwrocie towaru odpowiada za to, że zwracany towar jest kompletny, razem z dokumentacją, jest nie uszkodzony, nie posiada śladów użytkowania, jest czysty, jest w oryginalnym opakowaniu. W przypadku, że zwracany towar jest niekompletny albo uszkodzony, ma sprzedający prawo na odszkodowanie. Wówczas zwracana kwota zostanie obniżona konsumentowi – kupującemu o wartość szkody jaką ponosi . Szkodą może być np. brakujące lub uszkodzone oryginalne opakowanie towaru. Informujemy, że nie może być żadnych śladów używania na kółkach wózków dziecięcych!

Odpowiedzialność kupującego – konsumenta za zmniejszenie wartości zwracanego towaru.

Kupujący – Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości towaru spowodowane obchodzeniem się z nim w sposób inny niż konieczny do zapoznania się z charakterem i właściwościami towaru, w tym z jego funkcjonalnością.

Informacje i prawa podane w niniejszej instrukcji dotyczą wyłącznie Kupującego – Konsumenta.